Publikohet çmimi i biletave për ndeshjen Itali – Shqipëri 02 March 2017 14:16

Federata shqiptare e futbollit, ka njoftuar se ka nisur shitja e biletave për ndeshjen e eliminatoreve që Shqipëria e zhvillon ndaj Italisë në Palermo. Çmimi i biletave për ndeshjen që zhvillohet në...

Rusia shqyrton kërkesën e Malit të Zi për hetimin e komplotit për puç 02 March 2017 14:12

Prokurorët rusë thanë se janë duke shqyrtuar një kërkesë nga Mali i Zi për t’i ndihmuar këtij vendi që të hetojë përpjekjen për grusht shtet gjatë zgjedhjeve, tetorin e...

Sonte në Rubikon i ftuar babai i luftëtarit të Kumanovës 02 March 2017 14:11

Sonte për Rubikon ekskluzivisht flet Ismajl Zekaj, babai i luftëtarit Val Zekaj. Çfarë ka për të thënë sot Zeka lidhur me betejën e Kumanovës e çka për dënimin që vazhdon...

Shqipëria premton mbështetje për Kosovën 02 March 2017 14:06

Ministrja e Integrimit Evropian, Mimoza Ahmetaj, priti sot Ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, me të cilin biseduan për forcimin e bashkëpunimit ndërmjet Republikës...

20 milionë emigrantë afrikanë janë drejtuar nga Evropa 02 March 2017 13:54

Rreth 20 milionë emigrantë afrikanë mund të vijnë në Evropë në të ardhmen e afërt, sipas një raporti të Presidentit të Parlamentit Evropian, transmeton koha.net. Antonio Tajani ka...

AGK i shqetësuar për kërcënimin me jetë ndaj Fatmir Lamës 02 March 2017 13:52

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës e ka pranuar me shqetësim informatën se kolegu Fatmir Lama është kërcënuar me vdekje, thotë kumtesa nga AGK, transmeton koha.net. AGK e konsideron të...

Ozil në autobiografi tregon arsyen e mostransferimit te Barça 02 March 2017 13:51

Mesut Ozil ka thënë se mungesa e interesimit nga Pep Guardiola e bindi atë që të refuzonte transferimin te Barcelona gjatë vitit 2010. Gjermani ishte njëri prej lojtarëve më të kërkuar...

Po krahasohemi me bankat perëndimore 02 March 2017 13:46

Ilir Aliu, drejtor gjeneral i "ProCredit Bank" në Kosovë, thotë gjatë një interviste për shtojcën "iBank" se sistemi bankar në vend është duke e ndjekur trendin e botës...

Rubikon ® 02 March 2017 13:45

BE i heq Le Penit imunitetin parlamentar 02 March 2017 13:42

Ligjvënësit e Bashkimit Evropian i hoqën imunitetin parlamentar të BE-së kandidates për presidente të Francës, Marine Le Pen, për shkak të postimit në Twitter të fotografive të akteve...

Vëllezërit biznesmenë gjykohen për shmangie tatimi prej 1.6 milion eurosh 02 March 2017 13:28

Shmangie tatimi në vlere prej 1.6 milion euro, shpëlarje parash dhe krim i organizuar janë veprat penale me të cilat ngarkohen tre vëllezërit Albert, Mentor, Arianit Beqiri si dhe Vesat Ymeri, i cili akuzohet për...

Deputetët e AAK –së bojkotojnë Kuvendin deri më 6 prill 02 March 2017 13:28

Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës përmes një deklarate thotë se ka marrë vendim im që të bojkotojë punimet në Kuvendin e Kosovës deri më 6 prill,...

Ozil tregon për fjalosjen me Mourinhon 02 March 2017 13:20

Ylli i Arsenalit, Mesut Ozil ka zbuluar se Jose Mourinho e kishte quajtur “frikacak” gjatë një fjalosje sa ishin pjesë e Real Madridit. Këtë pohim Ozil e ka bërë në autobiografinë e tij,...

Zgjedhjet presidenciale të Serbisë pritet të mbahen edhe në Kosovë 02 March 2017 13:16

Zgjedhjet presidenciale të Serbisë në territorin e Kosovës do të mund të mbaheshin ndryshe nga zgjedhjet e viteve të tjera, transmeton koha.net. Sipas gazetës novosti të Beogradit,fletëvotimet nuk...

Në Vrellë të Istogut investohen 350 mijë euro për ndërtimin e Sallës së Sportit 02 March 2017 13:06

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me Komunën e Istogut, me qëllim të realizimit të projektit kapital në vlerë prej 350 mijë euro për...

Ish-trajneri i Prishtinës në krye të Maqedonisë 02 March 2017 13:05

Marjan Ilievski pritet të marrë drejtimin e përfaqësueses së Maqedonisë në basketboll. Lajmi është bërë i ditur të enjten nga mediumet maqedonase kurse gjithçka pritet të...

Limaj: Mërzituni për shtetin, jo për Ramushin! 02 March 2017 13:04

Kryetari i Nismës për Kosovën Fatmir Limaj me një postim në facebook ka reaguar në lidhje me vendimin për shtyrje të seancës për Ramush Haradinajn. Limaj ka thënë se kjo që po ndodh...

Novosti: Nuk hapet Ura në Ibër 02 March 2017 13:02

Përkundër paralajmërimeve se gjatë vizitës së Federica Mogherini do të marrë pjesë në përurimin e e Urës në Ibër, kjo gjë nuk do të ndodhë, raportojnë mediet...

Faktori shqiptar kërkon ndihmë për shkak të situatës në Maqedoni 02 March 2017 12:57

Pas vendimi të Gjorgje Ivanov për të mos i dorëzuar kreut të LSDM-së Zoran Zaev mandatin për krijimin e qeverisë së re, lëvizja Besa i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar që...

Familjet Deli dhe Muçolli kërkojnë dënimin e krimeve në Abri e Poklek 02 March 2017 12:55

Pjesëtarët e familjes Deliu nga Abria dhe ajo Muçolli nga Pokleku i komunës së Drenasit sot kanë dorëzuar një kërkesë që të ndryshojë ligji për Gjykatën Speciale. Ata,...