Mings: E dija se Ibrahimoviq do të ma kthente 04 March 2017 16:44

Futbollisti i Bournemouthit, Tyrone Mings pas takimit ka thënë se e dinte se Zlatan Ibrahimoviq do t’ia kthente goditjen, pasi incidentit të parë kur ky i shkeli kokën suedezit, për të cilin insiston se ishte...

Mogherini arrin për vizitë në Sarajevë 04 March 2017 16:26

Shefja e diplomacisë evropiane, Federika Mogherini ka arritur në Sarajevë, njoftojnë mediat boshnjake. Ajo gjatë qëndrimit njëditor në Bosnjë do të takohet me anëtarët e Presidencës...

Mogherini u takua me drejtuesit e komunës së Mitrovicës 04 March 2017 16:20

Gjatë vizitës që i bëri qytetit të Mitrovicës, shefja e Bashkimit Evropian (BE) për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, është takuar me kryesuesin e Kuvendit të Komunës...

Adriana Matoshi, sonte në “Talk” 04 March 2017 16:17

Aktorja e njohur, Adriana Matoshi, është sonte mysafire në emisionin “Talk”. Ajo kohëve të fundit është duke u pëlqyer mjaft shumë me rolin e Sasës tek Seriali “O sa...

Deda: Nëse pushteti e opozita nuk merren vesh shpejt për demarkacion ndëshkoni me votë 04 March 2017 15:55

Për deputetin e Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, mesazhi i Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ishte i qartë - ratifikimi i demarkacionit rezulton me...

Fehi po thotë ® 04 March 2017 15:55

Komuna blen kontejnerë plastikë, “Pastrimi” kërkon metalikë 04 March 2017 15:53

Rreth 400 kontejnerë plastikë ia kishte dhuruar Komuna e Prishtinës – Kompanisë “Pastrimi". Por, që prej vendosjes së tyre në disa pjesë të qytetit, në fund të vitit të...

Thyerja e tabuve ku takohen “Moonlight” dhe “Martesa” 04 March 2017 15:37

Dilema e zorshme e Hollywoodit për sivjet ka marrë fund kur u zbulua përgjigjja nëse Akademia do të ikë me “La La Land” apo do t’i kthehet realitetit me “Moonlight”, shkruan sot Koha...

Treni godet një vajzë në Leposaviq 04 March 2017 15:32

Një qytetare e komunitetit serb është goditur nga treni i cili ishte në lëvizje në fshatin Kajkovo të Leposaviqit. Viktima me lëndime të rënda trupore është dërguar për tretman...

Unitedi humb rastin për t’u ngritur në tabelë 04 March 2017 15:28

Manchester Unitedi nuk ka arritur më shumë një pikë ndaj Bournemouthit në Old Trafford, për të lëshuar rastin që të ndërrojë pozitë pas sa javësh. “Djajtë e...

Mirënjohje dhe nga një orë dore për pensionistët e arsimit për nder të 7 Marsit 04 March 2017 15:28

​Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës për nderë të 7 Marsit - Ditës së Mësuesit dhe shkollës shqipe, ka organizuar ceremoninë festive të ndarjes së mirënjohjeve...

O sa mirë epis. 98 ® 04 March 2017 15:10

Momenti kur dy kalërues goditen nga vetura 04 March 2017 15:08

Një ngjarje e frikshme është kapur nga kamerat, kur një veturë duke u kthyer hynë në anën e gabuar të rrugës dhe godet dy kalërues, transmeton koha.net. Vetura blu duke u kthyer në...

Kur t'i hiqen sanksionet Irani do të bëjë blerjen më madhe të armëve nga Rusia 04 March 2017 15:06

Irani është duke negociuar për të blerë raketa detare nga Rusia dhe ka gjasa që të bëjë blerjen më të mëdha të armëve kur të skadojë ndalesa e OKB-së më 2020,...

iPhone i ri mund të mos lansohet në shtator 04 March 2017 15:05

Sipas raportimeve të fundit Apple pritet të lansojë tre modele të reja të iPhone, transmeton koha.net. Dy pasardhësit e iPhone 7 dhe 7 Plus dhe një iPhone komplet i ridizajnuar, i cili mund të quhet...

Zyrat fantastike të Google 04 March 2017 15:00

Selia Mountain View e Google, e njohur si Googleplex prej kohësh lavdërohet si “qershia mbi tortë” kur bije fjala për kampuset e teknologjisë, transmeton koha.net. Por as zyrat e Google në qytetet e tjera...

Ferizaj siguron një pikë në Mitrovicë 04 March 2017 14:56

Ferizaj ka siguruar një pikë nga takimi që zhvilloi si mysafir i Trepçës në Mitrovicë. “Ujqit” kaluan të parët në epërsi me golin e Maliq Behlulit në minutën e 14...

Koha e lajmeve 04 March 2017 14:55

Llapi mbetet në garë për titull me fitoren ndaj Gjilanit 04 March 2017 14:52

Florim Berbatovci ishte heroi i Llapit në ndeshjen ndaj Gjilanit pasi me një gol të realizuar katër minuta para fundit të takimit i shtoi gjasat e Llapit për titull. Me fitoren ndaj Gjilanit, Llapi tubon 39 pikë...

Trump akuzon Obamën se ia ka përgjuar telefonin 04 March 2017 14:47

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, ka akuzuar të shtunën paraardhësin e tij Barack Obama se ia ka përgjuar telefonin gjatë kampanjës së vitit të kaluar, por nuk...