Fëmijët ndërpresin intervistën e rëndësishme të babait për BBC 10 March 2017 18:11

Zhvillimi i teknologjisë ka bërë që deri te lajmi të vihet shumë më shpejtë, por jo gjithherë shkojnë ashtu siç planifikohet. Një moment interesant, që është...

Zannier: Zhvillimet në rajon janë veçanërisht brengosëse 10 March 2017 18:01

Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së, Lamberto Zannier, përmbylli të premten vizitën e tij në Prishtinë, gjatë së cilës qëndroi në Misionin e OSBE-së në Kosovë dhe takoi...

Tërheqja e rrezikshme e veturës në Ferizaj 10 March 2017 18:00

Një veturë e tipit Audi 80 është incizuar në magjistralen Ferizaj-Shtime derisa tërhiqej nga një Opel Vectra. Mënyra e tërheqjes së kësaj vetura ishte shumë e rrezikshme për...

RTK: Thaçi thotë se do të dorëhiqej nëse Kuvendi s’e voton Ushtrinë 10 March 2017 17:57

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se Ushtria e Kosovës do të bëhet në koordinim me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Europian. Sipas tij, nuk ka kthim mbrapa. “Askush nuk ka...

Emisioni 038 10 March 2017 17:54

Reciklim 10 March 2017 17:44

Thaçi takon sekretarin e OSBE-së, Lamberto Zannier 10 March 2017 17:41

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot sekretarin e përgjithshëm të OSBE-së, ambasadorin Lamberto Zannier. Presidenti Thaçi ka thënë se Kosova është...

Lunaçek kërkon të vazhdohet dialogu, Beogradit i kërkon të tërhiqet nga fletëarresti për Haradinajn 10 March 2017 17:37

Nënkryetarja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunaçek, të premten i ka bërë thirrje Beogradit që të tërheqë, siç thotë, akuzën e vjetruar kundër liderit të AAK-së dhe...

Vendet që mbesin pa rrymë në ditët e ardhshme 10 March 2017 17:34

KEDS ka njoftuar për ndërprejet e energjisë elektrike nëpër vendbanime të ndryshme të Kosovës, për ditët në vazhdim. Gjilan 1. Më 13.03.2017 në TS 110/35/10 kV Gjilani 1 do...

Te Linda 10 March 2017 17:23

AKP-ja diskuton për Trepçën e Pallatin e Rinisë 10 March 2017 17:18

Bordi i Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit (AKP) të premten ka mbajtur mbledhjen e radhës. Sa i përket Trepçës, Bordi diskutoi lidhur me ecurinë e draftimit të raportit nga...

Kryesia e SPRTK-së reagon kundër procedurave disiplinore ndaj kryetarit të sindikatës 10 March 2017 17:15

Sindikata e Pavarur e RTK-së ka reaguar kundër procedurave disiplinore ndaj kryetarit të sindikatës së saj, Fadil Hoxha. Më poshtë mund ta lexoni reagimin e tyre të plotë: Kryesia e Sindikatës...

Faton Isufi sjell baladën “Ndëgjom” 10 March 2017 17:08

Këngëtari Faton Isufi ka sjellë një baladë të re, të cilën e ka titulluar “Ndëgjom”. Muzika është bërë nga vet këngëtari, kurse për orkestrimin...

Koha e lajmeve 10 March 2017 16:55

Kosova dhe Japonia thellojnë bashkëpunimin ekonomik 10 March 2017 16:54

Shefi i diplomacisë kosovare, Enver Hoxhaj, ka thënë të premten se Kosova dhe Japonia po thellojnë bashkëpunimin reciprok me qëllim të forcimit të marrëdhënieve bilaterale, përfshirë...

Delawie: Pjesëmarrja e grave në zhvillim ekonomik përçon stabilitet në vend 10 March 2017 16:53

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie, ka thënë të premten me rastin e shënimit të Ditës ndërkombëtare të gruas për 2017 “Ne mund ta bëjmë këtë”, se...

Tërmet në Karaibe 10 March 2017 16:51

Një tërmet i fuqisë 5,5 ballë sipas shkallës Rihter ka goditur të premten pjesën jugore të Karaibeve, por nuk ka shkaktuar dëme materiale. Enti gjeologjik amerikan njoftoi se dridhja e tokës ka...

MPJ-ja dhe MI-ja nuk koordinohen për milionat e BE-së 10 March 2017 16:49

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur ka miratuar programin kombëtar për zbatimin e MSA-së 2017-2021, i cili përmban masat afatshkurtra një vjeçare dhe prioritetet afatmesme pesë vjeçare,...

Barça dhe Reali në garë për talentin e Portos 10 March 2017 16:44

Barcelona dhe Real Madridi raportohet se janë në garë për të siguruar shërbimet e të riut të Portos, Diogo Dalot. Dalot, 17-vjeçar, kaloi nivelet e akademisë së Portos dhe sivjet ka debutua...

“Gjuetari vs Peshkatari”, kush fitoi përballjen në “Jeta” 10 March 2017 16:33

Sot në emisionin “Jeta” në KTV u përballën “Gjuetari dhe Peshkatari”. Ekrem Shala ishte gjuetari i ftuar në “Jeta”, i cili mbrojti profesionin e tij kundrejt peshkatarit, Luan...