Qendrat e aftësimit në Tanzani i arsimojnë nxënëset shtatzëna pasi braktisën shkollën 08 December 2019 19:34

Vajzat shtatzëna në Tanzani, janë detyruar kohë më parë që të heqin dorë nga arsimimi. Në vitin 2017, presidenti i Tanzanisë, ua kishte ndaluar të gjitha nxënëseve...

Sa shpesh duhet të testohet prostata? 08 December 2019 19:11

Shoqata Amerikane e Kancerit ndryshoi rekomandimin kur bëhet fjalë për testimin për zbulimin e hershëm të kancerit të prostatës. Testimi i antigjenit specifik të prostatës (PSA) nga gjaku një...

Punëtori i KEDS-it lëndohet nga mungesa e mbrojtjes, fillojnë hetimet 08 December 2019 19:10

Në fillim të muajit nëntor, teksa punonte në njehsorin e rrymës elektrike, një punëtor i KEDS-it në Prizren, u aksidentua dhe pësoi djegie të shkallës së dytë. Punëtori që...

Çka foli sot në konferencë Ramush Haradinaj 08 December 2019 19:06

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se deklarimet e zyrtarëve serbë lidhur me masakrën e Reçakut janë kthim mbrapa. Në një konferencë për media, Haradinaj ka...

Lajmet e mbrëmjes 08 December 2019 18:55

Ylli mposht Ponte Prizrenin 08 December 2019 18:43

Ylli ka shënuar fitore në shtëpi ndaj Ponte Prizrenit në kuadër të Superligës së Kosovës në basketboll. Vendasit shënuan fitore me rezultat 94:86, transmeton Koha.net. Njëri nga...

Murati: Leni kushtëzimet e t’ia fillojmë punës, presidenti zgjidhet më 2021 08 December 2019 18:42

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka kërkuar që të hiqet dorë nga kushtëzimet në bisedime për formimin e qeverisë së re të Kosovës. Ai në një postim...

7 të lënduar në një aksident trafiku në rrugën Mitrovicë - Prishtinë 08 December 2019 18:28

Një aksident trafiku me të lënduar ka ndodhur sot rreth orës 14:00, në rrugën nacionale Mitrovicë- Prishtinë, përkatësisht te fshati Deberllukë. Lajmi për KosovaPress është...

Rastësitë që ndoshta nuk i keni parë ndonjëherë 08 December 2019 18:14

Rastësitë ndonjëherë janë aq ideale sa është e pamundur të mos flasim për to. E tëra çfarë duhet të bëjmë është të bëjmë një fotografi dhe...

Rakitiqi dëshiron qëndrimin te Barcelona: Është vendi perfekt për mua 08 December 2019 18:07

Ivan Rakitiq thotë se Barcelona është vendi perfekt për të. Kroati 31 vjeçar është lidhur me një largim nga Barcelona, për shkak të minutazhës së vogël që ka pasur...

iPhone SE 2 Plus me 100 për qind ekran pritet të arrijë më 2021 08 December 2019 18:04

Sipas disa spekulimeve, Apple mund të jetë duke punuar në modelin iPhone SE 2 i cili mund të lansohet vitin e ardhshëm. Sipas këtyre spekulimeve, sa i përket dizajnit, do të ketë dizajnin origjinal...

“Shooting the Mafia” për fotografen e guximshme 08 December 2019 18:02

Letizia Battaglia ende e mban mend kufomën e parë që fotografoi: burrin e shtrirë nën pemën e një ulliri diku në viset rurale të Sicilisë. Shkrepja mbetet e paharrueshme, tek bëhet akoma më...

Foleja 08 December 2019 17:55

Kërkohet përfaqësim i barabartë i grave në Qeveri 08 December 2019 17:37

Në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit, gratë siguruan 38 nga 120 ulëse sa ka Kuvendi i Kosovës dhe tani çështje tjetër mbetet përfaqësimi i grave në qeverinë dhe institucionet tjera...

Badovci i “shterur” nxjerr në sipërfaqe mbeturinat 08 December 2019 17:30

Niveli i ujit në liqenin e Badovcit ka rënë shumë. Aty përveç që vërehet mungesa e madhe e ujit, kanë dal në pah edhe mbeturinat. Kompania Rajonale e Ujësjellësit...

Pick-up i ri i Shelbyt me 770 kuajfuqi do të prodhohet në version serik 08 December 2019 17:29

Kompania Shelby American muajin e kaluar në panairin e veturave të modifikuara, SEMA, që është mbajtur në Las Vegas, ndër të tjera ka prezantuar edhe konceptin sportiv të Pick-upit F-150 Super Snake...

Top Koha Music 08 December 2019 17:10

“Nusja nga Stambolli” dhe përplasjet që s’ndalen 08 December 2019 17:02

Seria televizive “Nusja nga Stambolli” vazhdon me dramat jetësore të secilit personazh. Situatat dramatike do të vazhdojnë edhe gjatë kësaj jave. Esma, grua e fortë, me karakter stoik, me jetë...

Si të pastroni organizmin nga toksinat në vetëm 3 ditë 08 December 2019 16:57

Pastrimi i organizmit nga toksinat që akumulohen rregullisht, është jo vetëm i rëndësishëm por edhe i domosdoshëm. Në vijim do të mësoni se si të pastroni trupin tuaj në një...

Koha e lajmeve 08 December 2019 16:55