“Muajt e mjaltit” në kampin e shfarosjes 15 December 2019 08:41

Herën e parë që foli me të më 1943 në krematoriumin e Auschwitzit, David Wisnia e mori vesh se Helen Spitzer nuk ishte e burgosur e rregullt. Zippi, sikur njihej ajo, ishte e pastër, dhe gjithnjë e kujdesshme....

N'Gasz ® 15 December 2019 08:30

Tërmet 4.5 ballësh gjatë natës në Shqipëri 15 December 2019 08:26

Pas disa ditëve qetësi, mbrëmë është shënuar një tërmet, që është paslëkundje e tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit. Tërmeti ishte me magnitudë 4.5...

Hoti thotë se paratë e autostradës së Dukagjinit qeveria e re do t’i ridestinojë, Lekaj thotë se autostrada do të bëhet 15 December 2019 08:24

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje (LVV) janë shprehur kundër ndërtimit që Autostradës së Dukagjinit. Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti,...

Karikatura e ditës 15 December 2019 08:13

Për herë të katërt mbahet maratona “Bëhu Baba dimër, jepi buzëqeshje një familje” 15 December 2019 08:13

Me moton “Bëhu Baba dimër, jepi buzëqeshje një familje”, sot do të mbahet edicioni i katërt i minimaratonës humanitare në Prishtinë. Në maratonë qytetarët do të...

Moti i ngrohtë sot në Kosovë dhe Shqipëri, temperaturat do të shkojnë deri 17 gradë Celsius 15 December 2019 08:10

​Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i ngrohtë mbi vendin tonë, ku temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 10 gradë Celsius. “Do të...

Retro ARTA ® 15 December 2019 07:55

“Artin e vërtetë e bëjnë idealistët dhe jo materialistët” 15 December 2019 07:30

Violisti Blerim Grubi, u lind në Shkup më 27 mars 1965. Në këtë qytet filloi studimet për violinë në shkollën e ulët dhe të mesme të muzikës në QSHMB “Ilija Nikollovski...

Të Famshmit 15 December 2019 06:55

Kenianet, me shkumës, po e luftojnë ngacmimin në rrugë 15 December 2019 06:30

Zubeida Yusuf ka jetuar në Kibera, në kryeqytetin kenian në Najrobi, tërë jetën e saj, dhe për aq sa mban mend, ngacmimi në rrugë ka qenë pjesë e jetës së saj. “Burrat do...

Serial: Treni Epis.15 ® 15 December 2019 06:05

Koha e lajmeve 15 December 2019 05:55

Rrahje Zemre epis. 36® 15 December 2019 05:05

Koha e Lajmeve 15 December 2019 04:55

Serial: Tin Man Epis. 7® 15 December 2019 03:55

Koha e lajmeve 15 December 2019 02:55

N'Gasz ® 15 December 2019 02:25

Retro Arta® 15 December 2019 01:40

Rrahje Zemre epis. 36 ® 15 December 2019 00:55