Vetëvendosja takohet me deputetë gjermanë, ua kumton prioritetet e qeverisë së re 19 November 2019 11:07

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i shoqëruar nga Nënkryetarja Fatmire Mulhaxha Kollçaku dhe anëtarët e kryesisë Arben Vitia dhe Fitore Pacolli, dje pritën në takim deputetët e...

Shaqiri lavdëron Kloppin, edhe pse ai nuk gjen hapësirë për të në ekip 19 November 2019 11:04

Xherdan Shaqiri tash e një kohë nuk është duke gjetur hapësirë tek skuadra e Liverpoolit. Madje, mediet e shumta angleze kanë raportuar se Shaqiri pritet të largohet nga Liverpooli gjatë afatit...

Gjermania thotë se reforma e zgjerimit të BE-së nuk duhet të vonojë çeljen e negociatave 19 November 2019 11:00

Në prag të takimit të ministrave të jashtëm të BE-së, të martën në Bruksel, qeveria gjermane ka reaguar ndaj propozimit të Francës për strategjinë e zgjerimit të...

Ish-kampioni me traktor arrin shpejtësinë 217 km/orë 19 November 2019 10:55

Ish-kampioni i garave me motorë vendosi një tjetër rekord shpejtësie, këtë herë me anë të një traktori. Mjeti 5 tonësh i pajisur me një motor prej 1 mijë kuajsh fuqi arriti të...

Gjermania financon shkollimin e imamëve të vet 19 November 2019 10:54

Gjermania ka vendosur të financojë vetë shkollimin e imamëve që punojnë në këtë vend, për shkak të influencës tepër të madhe të vendeve të tjera, në radhë...

SHBA kërkon haptas nga Shqipëria të mos përdorë teknologjinë 5G kineze 19 November 2019 10:53

SHBA po kërkon hapur nga Shqipëria që të mos përdoret teknologjia 5G kineze. Arsyet ata i lidhin me sigurinë dhe kanë të drejtë Konferenca e mbajtur në Tiranë me temë “Sfidat e...

Intervenimi i shpejtë i ushtarëve të FSK-së, ia shpëton jetën një qytetari që u aksidentua 19 November 2019 10:48

Pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës ia kanë shpëtuar jetën një qytetari, i cili me veturë kishte rënë në humnerë. “Sot, rreth orës gjashtë e...

Bixhoz ilegal në Fushë Kosovë, arrestohet punëtori ndërsa pronari s’dihet kush është 19 November 2019 10:35

Dje në Fushë Kosovë, raportohet se njësitë policore, me autorizim të prokurorit të shtetit dhe urdhrit verbal të gjyqtarit të procedurës paraprake, kanë bastisur një lokal në të...

Clive Owen do ta luajë Bill Clintonin në “American Crime Story” 19 November 2019 10:29

Aktori britanik Clive Owen e ka fituar rolin e ish presidentit të SHBA-së, Bill Clinton, për sezonin e tretë të American Crime Story. “Impeachment: American Crime Story” do të gërmojë në...

Ndalohet një shtetas i huaj pasi shkaktoi aksident të rëndë në Podujevë 19 November 2019 10:21

Disa ditë më parë në Podujevë, ndodhi një aksident ku mbeti i lënduar një person. Prokurori kujdestar i shtetit ka lëshuar aktvendim për ndalim prej 48 orëve kundër të dyshuarit...

“Dhelprat e Ballkanit” arrestojnë në Itali 4 shqiptarë e 1 italian, mbillnin drogë 19 November 2019 10:20

Policia italiane ka arrestuar mëngjesin e djeshëm 5 persona, 4 prej të cilëve janë shqiptarë dhe 1 është italian. Akuza që ngrihet ndaj tyre është trafikim droge. Ata e mbillnin drogën...

Juventusi me ofertë të majme për Pogban 19 November 2019 10:19

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri dëshiron me patjetër ta rikthejë në klub mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba. Sipas disa raportimeve, “zonja e vjetër” do të garojë deri në fund me...

Loew me sytë nga “Euro 2020”, premton ndryshime në ndeshjen e fundit 19 November 2019 10:19

Seleksionuesi i Gjermanisë, Joachim Loew, do të përdorë ndeshjen e fundit eliminatore për “Euro 2020” kundër Irlandës së Veriut, të martën, për të provuar disa plane të...

BQK-ja shënon 20 vjetorin e themelimit 19 November 2019 10:17

Në 20 vjetorin e themelimit të Bankës Qendrore të Kosovës u tha se gjatë këtyre dy dekadave është arritur progres i madh në sistemin financiar në Kosovë. Guvernatori i Bankës...

Diabetikët që pinë lëng shege, më pak të rrezikuar nga arteroskleroza 19 November 2019 10:14

Lëngu i shegës, i kuq si një rubin, ofron një sërë vlerash të rëndësishme për organizmin e njeriut. Ai ofron një sërë të mirash për shëndetin e zemrës,...

Unitedi shumë afër Haalandit, babai i lojtarit viziton stërvitjen 19 November 2019 10:12

Manchester United janë shumë afër për ta transferuar sulmuesin e RB Salzburg, Erling Haaland. Haalandi ka impresionuar të gjithë gjigantët evropian pasi në 18 ndeshje të zhvilluara ka shënuar 26...

Rusia shpëton 32 fëmijë nga burgjet e ISIS-it, nënat mbeten në burg 19 November 2019 09:50

Një avioni i Ministrisë së Jashtme ruse transportoi nga Iraku drejt Moskës 32 fëmijë të militantëve të ISIS-it. Fëmijët ishin nga mosha 1-3 vjeç, ndërsa nënat e tyre...

Breshër sa një top tenisi në Australi 19 November 2019 09:49

Australia përjetoi një stuhi të paprecedentë, me kokrrat e breshërit që arrinin madhësinë e një topi tenisi. Kjo stuhi preku banesa të shumta në Queensland, me breshërin që dëmtoi...

VV-ja e fton LDK-në në takim liderësh, kjo e fundit hesht 19 November 2019 09:47

Bisedimet mes Vetëvendosjes dhe LDK-së për të formuar qeverinë, kanë ngecur aty ku kanë përfunduar takimet e grupeve punuese mes këtyre subjekteve.

Prokuroria po heton 3 zyrtarë në ASHNA për tenderin milionësh me radarin 19 November 2019 09:45

Prokuroria Speciale ka konfirmuar nisjen e hetimeve në rastin e keqpërdorimeve me tender në Agjencinë e Shërbimit të Navigacionit Ajror, e cila për vite të tëra udhëhiqet nga Bahri Nuredini, nipi i...