Një veture në Gjakovë i vihet zjarri 14 December 2019 16:37

Persona të panjohur dyshohet se ia kanë vënë zjarrin një veture e cila kishte qenë e parkuar në një parking të një lokali afarist në fshatin Lugbunar të Gjakovës. “Sipas...

Bisedime të intensifikuara për ndryshimet klimatike derisa vazhdojnë përçarjet mes shteteve 14 December 2019 16:29

Bisedimet për ndryshimet klimatike në Kombet e Bashkuara që po mbahen në Madrid, janë bllokuar të shtunën pa arritjen e ndonjë marrëveshjeje. Ministrja e Ambientit të Kilit, Carolina Schmidt,...

Leon Dajaku shënon në humbjen e Bayern II 14 December 2019 16:18

Talenti shqiptar Leon Dajaku ka shënuar në humbjen e ekipit të dytë të Bayernit ndaj Kaiserslauternit. Rezultati final në këtë takim ishte 1 me 3, transmeton Koha.net. Dajaku realizoi gol të bukur...

Bardhi me gol të bukur i jep fitoren Levantes 14 December 2019 16:10

Levante shënoi fitore në udhëtim te Granada me rezultat prej 2 me 1. Vendimtar për pikët e plota të Levantes ishte Enis Bardhi, që shënoi golin e fitores në minutën e 89 të takimit,...

Rashica “bombardon” Bayernin 14 December 2019 15:58

Milot Rashica ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm ndaj Bayernit. Ai dribloi në mënyrë fantastike Boatengun, për të shënuar më pas me një goditje të fuqishme, transmeton...

Krizës së Arsenalit i shtohen edhe lëndimet e lojtarëve 14 December 2019 15:46

Arsenali ka pasur krizë të rezultateve në këtë sezon, e në derbin ndaj Cityt do të jetë pa disa lojtarë mjaft të rëndësishëm. Përmes faqes zyrtare, Arsenali ka konfirmuar se...

Exynos 980 dhe MediaTek MT6885 mbërrijnë në AnTuTu me rezultate mbresëlënëse 14 December 2019 15:25

MediaTek dhe Samsung e kanë prezantuar modemin 5G dhe çipsete që vijnë me to, por ato priten prapë në telefonat konkretë, raporton GSMArena. Tani çipat MT6885 dhe Exynos 980 janë paraqitur në...

Liverpooli mposht Watfordin, shkëlqen Salahu 14 December 2019 15:22

Liverpooli ka arkëtuar pikët e plota ndaj Watfordit në Anfield Road. Skuadra e Jurgen Kloppit ka shënuar fitore prej dy me zero, transmeton Koha.net. Të dy golat në këtë takim i shënoi Salah, pas...

Serial: Treni Epis. 15 14 December 2019 15:20

“Unë jam Anemone” thyen heshtjen për vuajtjen 14 December 2019 15:03

“Unë jam Anemone”, është libër që thyen paragjykimet dhe hap një këndvështrim ndryshe për të gjykuar të mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit...

Australia pritet të përfshihet nga një valë e nxehtësisë 14 December 2019 14:57

Australia pritet të përballet me ditë shumë të nxehta gjatë javës së ardhshme. Sipas njoftimit nga Byroja e Meteorologjisë, temperaturat mund të arrijnë deri në 40 gradë celsius,...

Koha e lajmeve 14 December 2019 14:55

Jennifer Lopez dhe Charlize Theron bëhen hit në internet me reagimet e tyre pas kandidimit 14 December 2019 14:45

Charlize Theron dhe Jennifer Lopez janë kandiduar për çmimet prestigjioze Screen Actors Guild (SAG), apo çmimet e shoqatës së aktorëve, ndërsa me reagimet e tyre e kanë mahnitur publikun. "Si...

Dënohet me gati pesë vite burg shqiptari që planifikonte sulme terroriste në Amerikë 14 December 2019 14:37

Fabjan Alameti, shqiptari 21 vjeçar që banonte në New York është dënuar me gati pesë vite burg. Më herët ai kishte pranuar fajësinë për deklarim të rremë tek Byroja Federale...

Dëmtohet stadiumi San Paolo, shtyhet takimi Napoli – Parma 14 December 2019 14:33

Sfida e sotme ndërmjet Napolit dhe Parmës është shtyrë për gjysmë ore, për shkak të dëmtimit në çatinë e stadiumit San Paolo. Takimi ishte parë të niste në ora...

Policët e shpëtojnë drerin e bllokuar në SHBA 14 December 2019 14:03

Përmes një litari, dy policë kanë arritur ta shpëtojnë një dre, që ishte bllokuar në akullin e një liqeni në SHBA. Zyrtarët policorë në Wyoming të SHBA-së...

Hungaria me ligj rrit kontrollin e teatrove 14 December 2019 13:57

Parlamenti hungarez tashmë e ka kaluar një ligj që rrit kontrollin qeveritar mbi teatrot në vend. I shtyrë përmes një procedure të ngutshme, ligji që parasheh një Këshill Kombëtar...

Interaktiv - Biseda ® 14 December 2019 13:55

Mjeshtri i jogës, arma sekrete e Chelseat 14 December 2019 13:34

Rruga e Vinay Menonit në Premier League ka nisur me një kërkesë nga një klient në Dubai. Menon, një këshilltar i shëndetit mendor dhe fizik, do të duhej të udhëtonte në Angli për...