Sot në Express Intervistë flet Rina Koliqi për zvarritjen e lëndëve korruptive nëpër gjykata 19 November 2019 16:07

Sot në Express Intervistë flasim për zvarritjen e lëndëve korruptive nëpër gjykatat e Kosovës. E ftuar është hulumtuesja e Çohu-s, Rina Koliqi. Ndiqeni intervistën nga ora 17:15,...

Fjalimi emocional i grimerit shqiptar: Për herë të parë qëndroj me shumë krenari si 37-vjeçar gay 19 November 2019 15:49

Mario Dedivanovic njëri prej grimerëve më të suksesshëm shqiptarë, i cili tash e një kohë punon me yje të famshme botërore, përfshirë edhe superyllin televiziv, Kim Kardashian. Mario ka...

Shqipëria dërgon dosjet dhe kërkon të drejtat operacionale për kapjen e personave me rrezikshmëri të lartë 19 November 2019 15:36

Vetëm pak kohë më parë në Shqipëri me vendim të Këshillit të Ministrave u ngrit një strukturë policore për të bërë të mundur arrestimin e personave me rrezikshmëri...

Dialogu dhe roli i presidentit, temë e takimit të radhës Kurti – Mustafa 19 November 2019 15:29

Çështja e dialogut politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pitet të jetë një nga temat e takimit të radhës ndërmjet udhëheqëseve të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja...

ICG: Të shpejtohet riatdhesimi i grave dhe fëmijëve nga Siria 19 November 2019 15:24

Qeveritë perëndimore duhet të shpejtojnë riatdhesimin e fëmijëve dhe grave nga verilindja e Sirisë, thuhet në një raport të Grupit Ndërkombëtar të Krizave (ICG). “Ato...

EASO: Në 9 muaj, mbi 500 mijë aplikime për azil në BE 19 November 2019 15:23

Bruksel, 19 nëntor – Më shumë se gjysmë milioni aplikime për azil u paraqitën në vendet e BE dhe në vendet anëtare të Shengenit në nëntë muajt e parë të vitit, sipas...

Nusja nga Stambolli 227 ® 19 November 2019 15:20

E pengonte vëmendja e madhe: Edhe valltarja go-go e braktis Deppin 19 November 2019 15:18

Akuzat ndaj aktorit Johnny Depp (56) nga ish-bashkëshortja e tij, aktorja Amber Heard (33) ende po vazhdojnë. Për shkak të kësaj, aktori është vazhdimisht nën syrin vigjilent të publikut. E gjithë...

Irani ndalon internetin, protestat vazhdojnë në mbarë vendin 19 November 2019 15:18

Kombet e Bashkuara i kanë kërkuar Teheranit të frenojë përdorimin forcës kundër demonstruesve dhe të rivendosë shërbimin e internetit. Vendi është përfshirë nga protestat,...

Haradinaj: Minishengeni - zgjerim i influencës ruse e kineze në Ballkan 19 November 2019 15:10

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova nuk duhet ta pranojë idenë e Minishengenit Ballkanik. Ai ka deklaruar se Minishengeni është vetëm zgjerim i influencës ruse dhe kineze...

Snapchat verifikon publicitetet politike kundër dezinformimit 19 November 2019 15:03

Snapchat verifikon publicitetet politike kundër dezinformimit Publicitetet politike në Snapchat janë analizuar për t’u garantuar që ato nuk janë gënjeshtra apo të falsifikuara, konfirmoi...

Po transportonin 5 sirianë ilegalë, arrestohen dy persona në Kukës 19 November 2019 15:02

Specialistët për hetimin e trafiqeve të paligjshme në Kukës arrestuan në flagrancë shtetasit B.D., 29 vjeç, banues në Tiranë dhe M. R., 22 vjeç, banues në Tiranë. Arrestimi i...

Drejtuesi rus i ‘Sigurisë së Informacionit’ vjen ambasador në Shqipëri 19 November 2019 15:01

Mihail Yurevich Afanasjev do të jetë ambasadori i ri i Rusisë në Tiranë. Ai ka dorëzuar më 16 nëntor letrat kredenciale te presidenti Ilir Meta. Mbërritja e ambasadorit të ri është...

INPO dhe IKD: Prokurimi publik “përligjet” nga zyrtarët e komunave, drejtësia të veprojë ndaj veprimeve korruptive 19 November 2019 14:56

Iniciativa për Progres (INPO) dhe Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD), në kuadër të Projektit “Kërko Drejtësi: Fuqizimi i qasjes në drejtësi në Kosovë”, me...

Për tre muaj Facebooku ka larguar 11.6 milionë postime me të cilat u abuzuan fëmijët 19 November 2019 14:53

Facebooku i ka publikuar shifrat më të reja me të cilat i thekson përpjekjet e veta për ta larguar përmbajtjen e dëmshme nga platforma e popullarizuar. Siç zbulon kjo kompani, brenda tre muajve ka larguar...

Akademia Suedeze i përgjigjet kryeakademikut Kraja: E vlerësuam veprën e Handkes, jo atë 19 November 2019 14:52

Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel, i...

7 vende të BE letër Komisionit Evropian: Evropa jo e plotë pa Ballkanin Perëndimor 19 November 2019 14:47

7 vende anëtarët e BE i kanë bërë thirrje Komisionit Evropian të përpunojë deri në janar 2020 propozime konkrete për mënyra për të përmirësuar efektivitetin e procesit...

Suedia ndërpret hetimet kundër Julian Assange 19 November 2019 14:40

Prokurorët në Suedi i kanë ndërprerë hetimet, rreth një akuze për përdhunim, të bërë kundër bashkë-themeluesit të Wikileaks, Julian Assange, më 2010. Assange, i cili e...

Bayerni me ofertë të re për Sanen 19 November 2019 14:39

Bayern Munich është gati të ofrojë sulmuesin Kingsley Coman për sulmuesin e Manchester Cityt, Leroy Sane. Sipas mediave gjermane, “bavarezët” dëshirojnë ta transferojnë gjermanin në...

Sarah Michelle Gellar në një tjetër seri triler 19 November 2019 14:31

Sarah Michelle Gellar me kënaqësi e ndau lajmin në Instagram se e ka një angazhim të ri aktrimi. Aktorja, e cila edhe sot njihet nga shumë adhurues si Buffy, do të luajë në serinë e limituar...