Rakitiq konsideron kalimin te Milani 17 November 2019 11:48

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitiq, raportohet se po konsideron kalimin te Milani vitin e ardhshëm. Sipas “Calciomercatos”, mesfushori pret që kërkesa e tij për pagë 7.8 milionë euro për...

“Sporti Total” me edicion special për ndeshjen Kosovë - Angli 17 November 2019 11:17

Ndeshja më e madhe e Kombëtares së Kosovës në futboll, përballja me Anglinë të dielën, sjell edhe edicionin special të “Sportit Total”, më 17 nëntor. Ekipi kombëtar ka...

Nis peticioni kundër rritjes së çmimit për sigurimin e veturave 17 November 2019 11:13

Ka nisur një peticion online kundër vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës që të rritet çmimi për sigurimin e automjeteve. Në peticionin e nisur tregohet se rritja e këtij çmimi...

“E diela me Bekim Fehmiun” sjell filmin “Tufa” 17 November 2019 11:03

“E diela me Bekim Fehmiun” në KTV vazhdon prezantimin e filmave me aktorin e njohur. Këtë të diel me fillim prej orës 20:00, Bekim Fehmiu vjen në ekran në rolin e tij në filmin...

“Riintegrimi dhe rehabilitimi i të kthyerve nga Siria, sfidë për institucionet” 17 November 2019 10:58

Ndonëse disa muaj më parë, shteti i Kosovës kishte kthyer mbi 110 persona nga zonat e konfliktit në Siri, një numër i konsiderueshëm ende gjenden atje. Rreth 100 persona nga Kosova, aktualisht gjenden...

PFF- Programi Fluturues i Femijeve ® 17 November 2019 10:55

Zhvillohet loja e re Bioshock? 17 November 2019 10:50

2K Games është duke e krijuar një ekip të ri për zhvillimin e lojërave në qytetin Novato në Kaliforni, gjë që i ka shtyrë disa fansa të pyesin nëse po planifikohet ndonjë...

Viktimat e dhunës seksuale, të shqetësuara me vonesat për njohjen e statusit nga Komisioni Qeveritar 17 November 2019 10:36

E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë edhe pas 20 vjetësh i ka të freskëta kujtimet e dhunës së përjetuar nga paramilitarët serbë. Aq dhimbje që ka për...

Të lodhur nga blerja online e biletave, tifozët kërkojnë të kthehet sistemi i vjetër 17 November 2019 10:34

Në sheshet kryesore të Prishtinës, tifozë të shumtë kosovarë e anglezë, lehtësisht mund të pajisen me shalle e fanella të ndryshme që shiten pothuajse në çdo skaj të...

Tërmet në Tiranë e Bulqizë 17 November 2019 10:31

Lëkundje të forta tërmeti u regjistruan pak minuta më parë në kryeqytet. Magnituta e tërmetit ishte 3.6 me epiqendër 16 km në perëndim në Bulqizës dhe 23 km në verilindje të...

​36 të rinj nga Kosova pjesë e projektit për aftësim në Gjermani 17 November 2019 10:20

Aktualisht 36 të rinj nga Kosova po aftësohen profesionalisht në kompani të ndryshme në Gjermani. Ata janë pjesë e projektit për Aftësim Profesional, që është projekt i përbashkët...

Rahovec: Gjen kuletën me 755 euro dhe ia dorëzon policisë - lajmërohet pronari 17 November 2019 10:15

Një qytetar ka dorëzuar te sigurimi i palestrës “Mizahir Isma” në Rahovec një kuletë të cilën e kishte gjetur gjatë ndeshjes që klubi i basketbollit e zhvilloi të shtunën me...

Tre të arrestuar për armëmbajtje pa leje në Kosovë 17 November 2019 10:04

Tre persona janë arrestuar e më pas janë liruar me procedurë të rregullt, për armëmbajtje pa leje. Sipas njoftimit të Policisë, në Prishtinë është arrestuar i dyshuari, pasi që...

Anëtarët e bendit Nirvana fitojnë raundin e parë të betejës për të drejtat autoriale nga Marc Jacobs 17 November 2019 10:00

Një gjykatës në California e ka anuluar ankesën e stilistit Marc Jacobs për ta hedhur poshtë një padi për shkelje të të drejtave të autorit të ngritur kundër tij nga anëtarët...

Katër raste të dhunës në familje për 24 orë në Kosovë 17 November 2019 09:53

Katër raste të dhunës në familje kanë ndodhur në 24 orët e fundit në Kosovë. Sipas njoftimit të Policisë, në fshatin Arllat të Gllogocit është arrestuar një person...

Benzema kërkon të luajë për një tjetër kombëtare 17 November 2019 09:43

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, ka kërkuar të ndërrojë kombëtaren pas përplasjes së sërishme me krerët e Federatës së Futbollit të Francës. Benzema, që...

Bëhen 75 vjet nga çlirimi i Tiranës nga nazistët 17 November 2019 09:38

Sot shënohet 75 vjetori i çlirimit të Tiranës nga ushtria naziste. Më 17 nëntor të vitit 1944, trupat e brigadës së parë sulmuese çlirojnë kryeqytetin e vendit nga nazistët...

Klubi italian shkarkon trajnerin pas fitores 27:0 17 November 2019 09:12

Në një ngjarje të pazakontë, një trajner i një ekipi të ri është shkarkuar sepse ka vënë shembull të keq për fëmijët duke “mos respektuar kundërshtarët”...

Shteti “ekologjik” me ndërtime të egra 17 November 2019 09:01

Është ditë e bukur në bregdetin Adriatik të Malit të Zi. Ajri është i ngrohtë, dielli në zenit dhe Miljan Vujosheviq i jep anijes së vjetër në një plazh që e dinë...

Moti sot në Shqipëri 17 November 2019 08:58

Sipas MeteoAlb, Shqipëria do të zotërohet nga kthjellime si dhe vranësira të herë pas hershme ku vranësira më të dukshme do të ketë në zonat malore. Pjesa e dytë e ditës do...