Fernandes shënjestra e parë e Mourinhos 21 November 2019 21:21

Ylli i Sporting Lisbonës, Bruno Fernandes pritet të jetë shënjestra e parë e Jose Mourinhos, trajnerit të ri të Tottenhamit, bën të ditur “Daily Mail” të enjten. Jose Mourinho...

Organizohet edicioni i parë i “Drum Festival” 21 November 2019 21:19

Për organizimin “Drum Festival”, që sivjet e shënon edicionin e parë, është diskutuar sot në emisionin “Express” në KTV me të ftuarit në studio, Teoman Ukqa, Violand Shabani...

Izraelitët nuk duan të votojnë për të tretën herë për një vit 21 November 2019 21:12

Izraelitët u shprehën të zhgënjyer pasi Izraeli po shkon drejt mbajtjes së zgjedhjeve të treta në më pak se një vit, ndërsa sfiduesi kryesor i kryeministrit Benjamin Netanyahu njoftoi dështimin...

Maloku: Presidentin e ardhshëm të Kosovës s'duhet ta zgjedhë as Kurti e as Mustafa 21 November 2019 21:00

Sociologu Fadil Maloku ka thënë se Presidentin e ardhshëm nuk duhet ta zgjedhë as kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, e as ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Maloku ka shprehur bindjen...

Raportohet se autoritetet greke i torturuan dhe i dëbuan emigrantët në Turqi 21 November 2019 20:59

Emigrantët e parregullt të cilët u kapën në Greqi pretendojnë se janë torturuar dhe kthyer me forcë në Turqi nga policia greke. Pjesëtarët e Policisë Kufitare dhe Xhandarmërisë...

Real Madridi përgatit ofertë për Kanen 21 November 2019 20:50

Real Madridi ia ka vënë syrin sulmuesit anglez të Tottenhamit, Harry Kane raporton “Daily Mail” të enjten. Skuadra madrilene beson se dyert janë hapur për një transferim të Kanet, që...

Mot i vranët dhe me intervale me diell të premten në Kosovë 21 November 2019 20:37

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të premten do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas njoftimit, në mëngjes parashihet të ketë mjegull, kjo si pasojë e...

Mbërrijnë pllakat e reja amë - seria AMD B550 dhe Intel 400 21 November 2019 20:36

Përfaqësuesit e kompanisë BIOSTAR kanë deklaruar se i kanë të gatshme modelet e reja të pllakave amë të bazuara në çipsetin AMD B550, të cilat do të duhej t’i...

SHBA-ja ndalon përkohësisht ekzekutimet e të burgosurve 21 November 2019 20:35

Ekzekutimet federale në SHBA janë ndaluar përkohësisht, për shkak të shqetësimeve se metoda e kryerjes së tyre mund të jetë e paligjshme. Pesë burra do të duhej të ekzekutoheshin...

Mourinho premton të mos përsërisë gabimet e kaluara te Tottenhami 21 November 2019 20:31

Trajneri i ri i Tottenhamit, Jose Mourinho ka thënë se nuk do të bëjë gabimet e njëjta te Tottenhami siç kishte bërë në rolet e tij të kaluara si kryetrajner i skuadrave. Portugezi Mourinho...

Ed Sheeran merr lejen për vendin e lutjes në natyrë 21 November 2019 20:31

Ed Sheeran e ka fituar miratimin për ta krijuar një vendpushim shpirtëror në pronën e tij Suffolk në Angli. Këngëtari i “Perfect” e ka blerë një numër pronash pranë...

Pendarovski nesër viziton Serbinë 21 November 2019 20:21

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së veriut, Stevo Pendarovski nesër dhe pasnesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Serbi, ku do të pritet nga presidenti i Serbisë,...

Përfundon rinovimi i Urës së Terzive në Gjakovë 21 November 2019 20:14

Zyrtarë komunal të Gjakovës bashkë me ata të UNDP-së janë mbledhur sot në Urën e Terzive në Gjakovë për të shënuar përfundimin e punëve katër-mujore të...

Sipas Dacit, Amerika e Evropa s’do të vendosin vija që dëmtojnë Kosovën në raport me Serbinë 21 November 2019 20:12

Ish-kryeparlamentari i Kosovës, Nexhat Daci, ka thënë se është herët që Vetëvendosje e LDK-ja të diskutojnë për postin e presidentit, në kohën kur po negociohet për formimin e...

Ish-kryeministri i Skocisë gjykohet për ngacmimin e dhjetë grave 21 November 2019 20:02

Alex Salmond ka dalë para gjykatës me akuzat se gjatë punës si kryeministër i Skocisë, ka ngacmuar seksualisht dhjetë gra. Salmondi është përballur me 14 akuza në Gjykatën e Lartë...

Rubikon 21 November 2019 19:55

Sporti në KTV 21 November 2019 19:35

Kërkohet shkarkimi i Këshillit të Etikës në UP, akuzohet se po lejon plagjiaturën 21 November 2019 19:23

Në shenjë proteste, objekti i Rektoratit të Universitetit Prishtinës u mbulua me baltë. E, me këtë, përfaqësues të organizatave “Admovere” dhe “ORCA”, thanë që po...

BQK-ja e arsyeton rritjen e çmimit të sigurimeve, lë të hapur mundësinë e rishikimit 21 November 2019 19:15

Saktësisht 20 ditë pasi njoftuan për rishikimin e çmimeve për sigurimin e automjeteve, drejtues të Bankës Qendrore të Kosovës, dolën para gazetarëve për të folur për...

OSHP-ja e mbron operatorin ekonomik që hetohet për falsifikim 21 November 2019 19:13

3 milionë euro fruta e perime kishte planifikuar t’i blinte Agjencia Qendrore e Prokurimit Publik, për nevojat e disa institucioneve qendrore në fillim të këtij viti. Por procesi i prokurimit hyri në një...