Spanja shkarkon trajnerin

Spanja shkarkon trajnerin

13 qershor 2018 12:27

Julen Lopetegui është shkarkuar nga posti i përzgjedhësit të Spanjës pasi u emërua trajner i Real Madridit të martën.

Lopetegui u zyrtarizua si pasardhës i Zinedine Zidanet. Fillimisht u raportua se ai do të marrë drejtimin e mbretërve pas përfundimit të Botërorit, por Federata ka vepruar ndryshe, duke e shkarkuar.

“Kemi vendosur për shkarkimin e trajnerit të përfaqësueses”, ka thënë Luis Rubiales, kryetar i Federatës së Futbollit të Spanjës.

“Ajo që kemi arritur është edhe me ndihmën e tij dhe duhet ta falënderojmë e t’i urojmë fat”, ka thënë ai.

Shkarkimi i trajnerit kërcënon me destabilizim të përfaqësueses së Spanjës që shihet si favorite për Botërorin në Rusi.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme