Dhjetë këngët më të mira dhe të këqija të botërorit

Dhjetë këngët më të mira dhe të këqija të botërorit

13 qershor 2018 09:45

Për dekada me radhë kampionati botëror ka prezantuar së paku një këngë zyrtare dhe disa të tjera jo zyrtare.

Të dashura dhe të urryera, shpesh me masë të njëjtë, këto himne të pop muzikës janë bërë pjesë e pandarë e traditës së Kupës së Botës.

“Live It Up!” nga Nicky Jam, Will Smith dhe Era Istrefi, është kënga zyrtare e botërorit 2018. Ky himn është vazhdimësi e këngëve të mira dhe të këqija që u prezantuan si dedikim për lojën e bukur të futbollit.

"Live it Up!" (2018)

"El Rock del Mundial" (1962)

"Hot Hot Hot" (1986)

"World in Motion" (1990)

"Gloryland" (1994)

"Far Away in America" (1994)

"The Cup of Life" (1998)

"Waka Waka (This Time for Africa)" (2010)

"Wavin' Flag" (2010)

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme