Lideri autokrat i Çeçenisë po shfrytëzon Salahun për të ndrequr imazhin në botë

Lideri autokrat i Çeçenisë po shfrytëzon Salahun për të ndrequr imazhin në botë

13 qershor 2018 09:13

Ramzan A. Kadyrov nuk u përmbajt si lider autokratik i Republikës çeçene, duke dështuar të kuptojë vlerën e propagandës dhe spektaklit.

Kështu që ai nuk ishte i përmbajtur kur përfaqësuesja e Egjiptit në futboll arriti në kampin e vet për Kupën e Botës në Grozny të dielën dhe gjithë skuadra u paraqit për një stërvitje pasdite, me përjashtim të yllit Mohamed Salah.

Mjekroshi Kadyrov 41-vjeçar, u largua nga fusha me një veshje sportive gjelbër e bardhë.

Shpejt, ai u kthye, duke bërë një hyrje të madhe kësaj radhe me Salahun para 8.000 tifozëve, duke pozuar për fotografët dhe kamerat televizive, madje edhe duke kapur dorën e yllit të Liverpoolit sikur po e ngrinte dorën e një kampioni të boksit. (Më gjerësisht mund të lexoni sot në Koha Ditore.(Më gjerësisht mund të lexoni sot në Koha Ditore).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme