Anglezët nderojnë trajnerin, stacioni i metrosë merr emrin e tij Foto: The Guardian

Anglezët nderojnë trajnerin, stacioni i metrosë merr emrin e tij

16 korrik 2018 15:18

Arritja në gjysmëfinale është cilësuar si një sukses për kombëtaren e Anglisë.

Gareth Southgate po cilësohet si një hero në Angli, pasi përkundër pritshmërive të pakta për kombëtaren që të ketë sukses në Kampionatin Botëror, ai arriti të çonte Anglinë deri në gjysmëfinale, transmeton ksp.

Për ta nderuar trajnerin e tyre, një stacion i metrosë që quhej Southgate, ka ndërruar emrin dhe tani do të quhet Gareth Southgate.


“Jemi të lumtur që mund të tregojmë mirënjohjen tonë për Gareth dhe ekipin e tij, duke e riemëruar stacionin për ta nderuar atë”, thuhet në njoftimin e faqes zyrtare të transportit në Londër.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme