Pitana gjyqtar kryesor i finales

Pitana gjyqtar kryesor i finales

12 korrik 2018 20:33

Argjentinasi Nestor Pitana është përzgjedhur gjyqtari kryesor për finalen e Kupës së Botës mes Francës dhe Kroacisë.

Ndeshja e madhe e së dielës është e para e këtij lloji për Kroacinë, ndërsa e treta në histori të “Les Bleus”.

FIFA njoftoi sot se Pitana do të jetë gjyqtari kryesor, i asistuar nga Hernan Maidana dhe Juan Belatti, teksa Bjorn Kuipersë është gjyqtari i katërt.

43-vjeçari ishte gjyqtari kryesor edhe në sfidën hapëse mes Rusisë dhe Arabisë Saudite.

Sa i përket ndeshjes për vendin e tretë mes Belgjikës dhe Anglisë, gjyqtar do të jetë iraniani Alireza Faghani.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme