Tre lojtarë anglezë në dyshim për sfidën ndaj Belgjikës

Tre lojtarë anglezë në dyshim për sfidën ndaj Belgjikës

12 korrik 2018 19:32

Në sfidën për vendin e tretë në Botërorin “Rusia 2018” kombëtarja e Anglisë rrezikon të jetë pa tre lojtarë ndaj Belgjikës.

Sky Sport raporton se Kieran Trippier, Kyle Walker dhe Jordan Henderson janë në dyshim për ndeshjen e së shtunës ndaj Belgjikës për shkak të lëndimeve, transmeton Koha.net.

Të tre këta lojtarë kanë pësuar lëndime në gjysmëfinale ndaj Kroacisë, të cilën Anglia e humbi me rezultat prej 2 me 1 në vazhdime.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme