Qeveria e Kroacisë në mbledhje të veshur me fanella të përfaqësueses

Qeveria e Kroacisë në mbledhje të veshur me fanella të përfaqësueses

12 korrik 2018 14:07

Zagreb, 12 korrik – Anëtarët e Qeverisë së Kroacisë, të prirë nga kryeministri Andrej Plenkoviq, në mbledhjen e sotshme ishin me fanellat e përfaqësueses kroate, ngjyrë kuq e bardhë, transmeton Koha.net.

Në Twiter, faqen e Pallatit të Banit është publikuar : “Sot është mbledhje e veçantë e Qeverisë së Kroacisë. Të dielën jemi kampionë”.

Ekipi kroat mbrëmë mundi Anglinë dhe u plasua në finalen e Botërorit 2018 me Francën, që do të zhvillohet të dielën.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme