Perishiq, lojtari i ndeshjes Kroaci – Angli

Perishiq, lojtari i ndeshjes Kroaci – Angli

11 July 2018 23:05

Ivan Perishiq është përzgjedhur lojtari më i mirë i ndeshjes gjysmëfinales Kroaci – Angli.

Kroacia fitoi 2 me 1 pas vazhdimeve duke përmbysur rezultatin.

Perishiq dhe Manxhukiq shënuan golat për kroatët. Perishiqi asistoi në golin e Manxhukiqit duke qenë lideri i kroatëve të mërkurën.

Kroacia në finale të Botërorit takohet me Francën të dielën.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme