FIFA hap procedurë kundër Shaqirit dhe Xhakës

FIFA hap procedurë kundër Shaqirit dhe Xhakës

23 qershor 2018 22:59

Shtëpia botërore e futbollit do të hetojë mënyrën e festimit të golave nga ana e futbollistëve kosovarë të Zvicrës, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka.

“Komiteti Disiplinor i FIFA-s ka nisur procedurë disiplinore kundër futbollistëve të Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri për festimet e tyre në ndeshjen Zvicër – Serbi”, thuhet në një njoftim të FIFA-s, raporton KTV.

Masa disiplinore do të ketë edhe kundër Federatës Serbe të Futbollit për problemet me tifozë dhe vendosje të mesazheve politike dhe fyese nga ana e tifozëve serbë. Për më tepër, një hetim fillestar ka nisur edhe kundër trajnerit serb, Mladen Krstajiq për deklaratat e dhëna pas ndeshjes.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shqiptarii25/06/2018 14:22

Kjo eshte nje poshtersi e papare nese FIFA ndermerr nje hap te tille. Kjo nuk don komet!

Shto koment

Të ngjashme