Mediave serbe u dhemb festimi i golave nga shqiptarët

Mediave serbe u dhemb festimi i golave nga shqiptarët

22 June 2018 22:45

Gazeta serbe Kurir e ka kërkuar fajin për humbjen e Serbisë ndaj Zvicrës në referimin e gjermanit Felix Brych.

Kjo gazetë e nis artikullin e saj me titullin se FIFA e ka mposhtur Serbinë me caktimin e këtij referi. Ia ka numërur disa raste që i ka cilësuar kontestuese, duke përfshirë edhe atë kur Mitroviq kërkoi penallti.

“VAR-i vetëm për Serbinë nuk aplikohet”, ka shkruar gazeta.

Kurir ka bërë thirrje në FIFA që të “dënohen shqiptarët e Zvicrës për provokim ndaj Serbisë”.

“E papranueshme! FIFA duhet të reagojë urgjentisht për shkak të këtij provokimi”, shkruan Kurir.rs.

Edhe Telegraf.rs fitoren e cilëson si rezultat të shqiptarëve dhe të gjyqtarit të takimit.

Edhe B92 e ka cilësuar si provokim festën e shqiptarëve.

“Mezi priti – Xhaka provokoi me festimin me shqiponjë”, shkruan ky portal.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme