Papa shpreson për një marrëveshje shtetesh për migrim të sigurt të refugjatëve

Papa shpreson për një marrëveshje shtetesh për migrim të sigurt të refugjatëve

17 qershor 2018 17:12

Papa Françesku sot shprehu shpresën se qeveritë do të arrijnë marrëveshje për mbrojtjen e atyre që janë të detyruar të largohen nga atdheu i tyre.

Ai tha këtë në adresimin e besimtarëve në Sheshin e Shën Pjetrit në Romë dhe shtoi se një marrëveshje e tillë duhet të ketë "migrim të sigurt", transmeton AP.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme