Kamioni përplas dhjetëra kalimtarë në Toronto, ka viktima

Kamioni përplas dhjetëra kalimtarë në Toronto, ka viktima

23 prill 2018 21:10

Të paktën dhjetë persona raportohen se janë për përplasur nga një kamion në Toronto, njoftoi sot policia kanadeze, raporton BBC.

Rasti ka ndodhur në një kryqëzim dhe të paktën 10 persona janë goditur, transmeton kp. Kurse Reuters raporton se së paku dy persona kanë vdekur me këtë rast.

Kamioni është larguar pas aksidentit që ndodhi në një kryqëzim në Yonge Street dhe Finch Avenue, por drejtuesi i saj është arrestuar disa minuta më pas.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme