Përleshje mes policisë dhe kriminelëve në Meksikë, 16 të vrarë

Përleshje mes policisë dhe kriminelëve në Meksikë, 16 të vrarë

19 prill 2018 09:50

Gjashtë policë dhe 10 persona të dyshuar si kriminelë, janë vrarë në dy përleshje me armë zjarri në shtetin meksikan të Guerreros.

Njerëz të armatosur me automatik kallashnikov, kanë hapur zjarr ndaj një patrulle të policisë jashtë qytezës Coacoyul.

“Agjentët i janë përgjigjur zjarrit dhe kanë zmbrapsur sulmin, në një përleshje të armatosur që zgjati rreth 30 minuta, ku 10 kriminelë të dyshuar janë vrarë sipas autoriteteve që merren me sigurinë kombëtare.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme