Shpërthimi në Turqi lë të vdekur një fëmijë, disa të plagosur

Shpërthimi në Turqi lë të vdekur një fëmijë, disa të plagosur

17 shkurt 2017 22:23

Një fëmijë 3-vjeçar ka vdekur dhe disa persona të tjerë janë plagosur nga një shpërthim i orëve të fundit në Turqi.

Shpërthimi ka ndodhur nga një autobombë në provincën turke Sanliurfa, pranë kufirit me Sirinë.

Turqia është vënë në cak të sulmeve terroriste tash një kohë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme