5 të vdekur e 40 të plagosur në Londër, identifikohet polici i vrarë

5 të vdekur e 40 të plagosur në Londër, identifikohet polici i vrarë

22 March 2017 23:44

Policia britanike ka konfirmuar se numri i të vdekurve nga sulmet e sotme në Londër ka shkuar në pesë, kurse 40 persona janë lënduar nga këto sulme, raporton BBC.

Oficeri i Scotland Yard, Mark Rowley ka konfirmuar se në mesin e të lënduarve janë edhe tre policë, transmeton Koha.net.

Ai gjithashtu ka zbuluar emrin e policit që sot vdiq pasi ishte therë nga sulmuesi jashtë Parlamentit britanik.

Kaith Palmer, 48 vjeçar, është emri i policit të vdekur, kurse ishte në shërbimin policor që 15 vjet, ndërsa është bashkëshort dhe baba.

Por, Rowley nuk ka komentuar mbi identitetin e sulmuesit, përkundër që ka theksuar se policia është në dijeni se kush ishte sulmuesi.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme