Deputeti “hero” që provoi të shpëtonte policin

Deputeti “hero” që provoi të shpëtonte policin

22 March 2017 21:37

Tobias Ellwod, deputet i Parlamentit Britanik, po cilësohet si “hero” pasi është fotografuar duke dhënë ndihmën e parë pas sulmeve terroriste në Londër.

Deputeti nga radhët e Konservatorëve i kishte ofruar ndihmën e parë policit të therur para Parlamentit, raporton BBC, transmeton Koha.net.

Katër persona, përfshirë policin, vdiqën në sulmet e sotme në Londër. Polici ishte therur pasi sulmuesi kishte goditur me veturë dhjetëra qytetarë në urën Westminster.

Menjëherë pasi policia kishte qëlluar sulmuesin, mjekët kishin dhënë ndihmën e parë për të ndihmuar të dy. Edhe Ellwood kishte provuar të ndihmonte duke i dhënë frymëmarrje artificiale.

Veprimi i tij është vlerësuar lartë nga qytetarët dhe deputetët tjerë në Parlamentin britanik.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme