Trump dhe May bisedojnë me telefon për sulmin në Londër

Trump dhe May bisedojnë me telefon për sulmin në Londër

22 March 2017 19:58

Presidenti amerikan, Donald Trump ka biseduar të mërkurën me kryeministren britanike Theresa May për zhvillimet në qendër të Londrës, të cilat policia britanike i trajton si “incident terrorist”.

Këtë e ka bërë të ditur sot Shtëpia e Bardhë, transmeton AFP.

Ndryshe, në sulmin e sotëm para Parlamentit britanik kanë humbur jetën katër persona dhe 20 të tjerë janë të plagosur. Në mesin e të vrarëve është edhe sulmuesi, transmeton kp.

Motivet e sulmit tash për tash janë të panjohura.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme