Zvicër: Treni del nga binarët, shtatë të lënduar

Zvicër: Treni del nga binarët, shtatë të lënduar

22 March 2017 19:50

Shtatë persona janë lënduar të mërkurën kur janë rrokullisur disa vagonë të trenit të linjës Milano-Bazel, njoftuan përfaqësues të policisë dhe hekurudhës.

Në trenin “Eurocity” ishin 160 udhëtarë, ndërsa aksidenti ka ndodhur jo larg Lucernit, pak kohë pasi treni kishte lëshuar stacionin.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme