Sulmet në Londër në fotografi [pamje të rënda]

Sulmet në Londër në fotografi [pamje të rënda]

22 March 2017 17:51

BBC ka sjell një përmbledhje për sulmet e sotme në afërsi të Parlamentit në Britani të Madhe, ku deri më tani është raportuar se një grua ka vdekur, derisa shumë të tjerë janë lënduar rëndë.

Çfarë dihet deri tani për sulmet në Britani

Sulmuesi raportohet se ka therur gjithashtu një polic, dhe më pas është qëlluar nga zyrtarët policorë me armë zjarri jashtë Parlamentit britanik, transmeton Koha.net.

Paraprakisht kishte shkelur disa këmbësorë në urën Westminster. Policia po e trajton këtë si akt terrorist.

Të shtëna me armë zjarri jashtë Parlamentit britanik, disa të lënduar

Reuters sjell foto nga vendi i ngjarjes.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme