Sot në “Rreth Botës” për protestat në Iran

Sot në “Rreth Botës” për protestat në Iran

13 janar 2018 14:53

Sot në ‘Rreth Botës’ flasim arsyet që i shtynë iranianët të protestojnë, ndryshe protestat më masive kundër qeverisë në vendin konservator. Për këtë të ftuar kemi Sara Saidin, gazetare në RTL të Francës.

Mes tjerash flasim edhe për shqetësimet rreth sigurisë në Japoni shkaku i Koresë Veriore dhe testimet eksperimentale me një qen që u bënë në Rusi e që kanë zemëruar shumë njerëz që reaguan në rrjetet sociale. ‘Rreth Botës’ transmetohet nga ora 17.30.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme