Vdes njeriu i familjes më të fuqishme në botë

Vdes njeriu i familjes më të fuqishme në botë

20 mars 2017 17:51

Miliarderi dhe bankieri David Rockefeller ka vdekur në moshën 102 vjeçare në shtëpinë e tij në Pokantikos Hills, ka bërë të ditur familja e tij.

Rockefeller ishte më i riu nga gjashtë fëmijët e John Rockefeller dhe i fundit nga gjenerata e Rockfellerëve, shkruan KP.

Ai ka qenë në krye të familjes më të fuqishme në botë dhe pas vdekjes së vëllezërve dhe motrave të tij ka mbetur “rojtar” i pasurisë dhe njeriu me bizneset më të mëdha në planet.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme