Cavushoglu: Netanyahu dhe Trump mbështesin protestat në Iran

Cavushoglu: Netanyahu dhe Trump mbështesin protestat në Iran

03 janar 2018 12:18

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu dhe presidenti amerikan Donald Trump mbështesin protestat antiqeveritare në Iran, deklaroi sot ministri i Jashtëm turk Mevlut Cavushoglu, transmeton CNN.

Siç transmeton Reuters, shefi i diplomacisë turke, ka deklaruar se vendi i tij është kundër përzierjes së jashtme në Iran.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme