29 gra e dy fëmijë të vrarë nga dhuna familjare në Serbi

29 gra e dy fëmijë të vrarë nga dhuna familjare në Serbi

14 dhjetor 2017 14:25

Dhuna familjare në Serbi sivjet ua ka marrë jetën e 31 peronave.

Gazeta “danas” njofton se në këtë dhunë gjatë vitit 2017 kanë humbur jetën 29 gra dhe dy fëmijë.

Vjet në Serbi nga kjo lloj dhunë ishin vrarë 33 gra e katër fëmijë, përcjell koha.net.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme