Arrestohet personi që dyshohej se po përgatiste sulm terrorist për Krishtlindje në Grac

Arrestohet personi që dyshohej se po përgatiste sulm terrorist për Krishtlindje në Grac

07 dhjetor 2017 16:33

Një 25-vjeçar nga Bosnja dhe Hercegovina u arrestua në Grac, i dyshuar për planifikimin e një sulmi për Krishtlindjeve në qytetin austriak, njoftoi sot policia lokale.

Është raportuar se burri, identiteti i të cilit nuk u zbulua, autoritetet e identifikuan si një mysliman, i cili u arrestua në një strehë, ku njerëzit e panë atë duke studiuar pamje të videove të sulmeve të vitit të kaluar në Nicë dhe Berlin.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme