Sipas Britanisë njohja e Jerusalemit nuk ndihmon dhe pret seriozitet

Sipas Britanisë njohja e Jerusalemit nuk ndihmon dhe pret seriozitet

07 dhjetor 2017 14:44

Ministri i Jashtëm britanik, Boris Johnson, deklaroi sot se vendimi amerikan për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit "nuk është ndihmë".

Reuters raporton se Johnson tha se bota donte të dëgjonte disa njoftime serioze nga presidenti amerikan Donald Trump lidhur me mënyrën në të cilën zgjidheshin çështjet e Lindjes së Mesme.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme