Mitropoliti malazias Mihaillo: Popat e Serbisë, kërcënim për shtetësinë e Malit të Zi

Mitropoliti malazias Mihaillo: Popat e Serbisë, kërcënim për shtetësinë e Malit të Zi

05 dhjetor 2017 15:06

Mitropoliti i Kishës Ortodokse të Malit të Zi, Mihaillo ka kërkuar nga administrata shtetërore të mos diskutojë për pasurinë shtetërore me Patrikanën e Beogradit. Ai ka akuzuar “popat e Beogradit se përbëjnë kërcënim për popullin dhe shtetësinë e Malit të Zi”, transmeton Koha.net raportimin e medieve të Podgoricës.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme