Akuzohet për tradhti, Mesiq merr mbrojtje shtesë të policisë Foto: Koha / arkiv

Akuzohet për tradhti, Mesiq merr mbrojtje shtesë të policisë

05 dhjetor 2017 13:58

Pasi u akuzua për tradhti për vetëvrasjen e Slobodan Praljak në Hagë, ish-presidenti kroat Stjepan Mesiq mori një mbrojtje të shtuar policore.

Gazeta e Zagrebit “Nacional” shkruan se Vladimir Sheks, kryetari i Këshillit të lartë të HDZ-së dhe këshilltar informal i kryeministrit Andreja Plenkoviq, akuzoi ish-presidentin Stjepan Mesiq si fajtorin kryesor për dënimin e gjashtë kroatëve nga Bosnja dhe Hercegovina në Hagë, raporton kp.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme