Dasmat e inskenuara të Argjentinës

Dasmat e inskenuara të Argjentinës

12 nëntor 2017 06:30

Ishte një e shtune mbrëma në Buenos Aires kur qindra mysafirë erdhën për atë që do të mundë të kishte qenë dasma e vitit.

Nusja dhe dhëndri ishin rregulluar si është më së miri, shkruan “The New York Times”, transmeton “Koha Ditore”. Të mahnitshëm dukeshin edhe dëshmitarët, familja dhe miqtë.

Por altari ishte në të vërtetë një skenë. Pyetjet e priftit, që i shtroheshin çiftit nuk mund të thuhej se ishin pyetje që do të dëgjoheshin në kishë.

Unazat e martesës ishin nga plastika, ashtu si edhe torta e dasmës. Gjithçka ishte paksa imitim, pasi që fjala ishte për një inskenim... (më gjerësisht lexoni sot në “E Diela me Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme