Turqia njofton për arrestimin e 101 personave të dyshuar për lidhje me ISIS-in

Turqia njofton për arrestimin e 101 personave të dyshuar për lidhje me ISIS-in

09 nëntor 2017 10:45

Policia turke ka arrestuar në Ankara 101 persona sit ë dyshuar se kanë lidhje me ISIS si dhe ka lëshuar urdhër arreste edhe për 245 persona tjerë, bëjnë të ditur mediat turke.

Sipas tyre 1500 policë kanë marrë pjesë në operacionin në gjithë Ankaranë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme