Shpërthim në Turqi, pesë të vdekur

Shpërthim në Turqi, pesë të vdekur

08 nëntor 2017 13:52

Një shpërthim në një fabrikë në Turqi ka lënë të vdekur pesë persona dhe ka lënduar 16 të tjerë, ka njoftuar ministria e Punës.

Sipas raportimeve, shpërthimi ka ndodhur nga një bojler.

Forca e eksplodimit të bojlerit ka shkaktuar rrëzimin e kulmit që ka lënë pasoja të shumta.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme