Disa prej emrave më të njohur të përfshirë në “Paradise Papers”

Disa prej emrave më të njohur të përfshirë në “Paradise Papers”

08 nëntor 2017 09:57

Grupimi Ndërkombëtar i Gazetarëve Hulumtues së fundmi ka publikuar një listë të re të personave të pasur dhe të famshëm, të cilët kanë fshehur paratë e tyre nga taksat.

Lista e re - e vendosur nën emrin “Paradise Papers” – përfshin më shumë se 13 milionë dokumente.

“Business Insider” ka publikuar një listë të personave më të famshëm që hyjnë në këtë listë:

Lewis Hamilton – kampion i katërfishtë i Formula 1

Mbretëresha Elizabeth II – Mbretëresha britanike

Wilbur Ross – Sekretari i Shtetit për Tregti

Madonna – këngëtare

Bono – frontmeni i U2

Amitabh Bachchan – një nga emrat më të njohur të Bollywoodit

Keira Knightley - aktore

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme