Assad: SHBA dhe Turqia, vende okupuese Foto: Reuters

Assad: SHBA dhe Turqia, vende okupuese

07 nëntor 2017 23:39

Këshilltari i presidentit sirian, Bashar al-Assad, Butain Saban, tha sot se Shtetet e Bashkuara dhe Turqia janë në mënyrë të paligjshme në territorin e Sirisë dhe se qeveria siriane do t’i trajtojë si “vende okupuese”.

Saban kundërshtimin e tij ndaj pranisë amerikane dhe turke në territorin sirian e tha gjatë një intervistë për televizionin shtetëror.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme