Serbët luftojnë përkrah separatistëve në Ukrainë

Serbët luftojnë përkrah separatistëve në Ukrainë

04 nëntor 2017 11:26

Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës (SBU), ka thënë se janë rreth 300 luftëtarë serbë duke luftuar përkrah separatistëve pro-rusë në lindje të Ukrainës, transmeton europa e lirë.

Ata duket të jenë të motivuar nga një agjendë nacionaliste, duke vënë në pah lidhjet tradicionale në mes të Rusisë dhe Serbisë. (Video:Reuters)

Komentet

Shto koment

Të ngjashme