Urdhër-arrest për udhëheqësit katalanas

Urdhër-arrest për udhëheqësit katalanas

02 nëntor 2017 17:33

Tetë ministra të shkarkuar katalanas janë burgosur sot në Madrid.

Prokurori i Spanjës më pas ka kërkuar urdhërarrest për udhëheqësin katalan Carles Puigdemont dhe katër anëtarëve të kabinetit të tij që po ashtu u shkarkuan, por nuk u paraqitën në seancën dëgjimore të Gjykatës së Lartë, shkruan Reuters, transmeton Koha.net.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme