Koreja e Veriu në përgatitje të një testi të ri bërthamor

Koreja e Veriu në përgatitje të një testi të ri bërthamor

02 nëntor 2017 11:38

Koreja e Veriut mund të kryejë një test të ri të raketave, ka bërë të ditur Agjencia e Inteligjencës së Koresë së Jugut.

Sipas agjencisë së lajmeve Yonhap të Jugut, shërbimi informativ I vendit mundësinë për provën e re bërthamore e ka vërejtur në objektet e testeve bërthamore të Koresë së Veriut, transmeton KosovaPress.

Duket se vendi i testimit bërthamor të Veriut në qytetin veriperëndimor të Punggye është dëmtuar nga testi i gjashtë dhe më i madh bërthamor në shtator.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme