6 të vdekur nga stuhia Herwart në Evropë

6 të vdekur nga stuhia Herwart në Evropë

30 tetor 2017 10:04

Stuhia Herwart ka lënë të vdekur së paku gjashtë persona në Gjermani, Poloni dhe Çeki, derisa erëra të forta po vazhdojnë në Evropën veriore dhe qendrore.

Zyrtarët thanë se katër njerëz kanë vdekur nga pemët në Poloni dhe Çeki, derisa mijëra njerëz kanë mbetur pa energji elektrike nga erërat që arritën shpejtësinë në 180 kilometra në orë.

Linjat hekurudhore në Gjermaninë veriore kanë mbetur jashtë funksionit pas shkatërrimit nga rrëzimi i pemëve.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme