Trump: SHBA –ja e gatshme, nëse duhet

Trump: SHBA –ja e gatshme, nëse duhet

23 tetor 2017 09:09

Presidenti amerikan Donald Trump ka porositur se Shtetet e Bashkuara të Amerikës “janë krejtësisht të gatshme” për t’iu përgjigjur kërcënimeve të Phenianit e njëkohësisht ka përmendur “marrëdhëniet shumë të mira” të tij me kryetarin e Kinës, transmeton Koha.net.

aq të gatshëm sa nuk do të besonit. Do të shokoheshit po të shihnit se sa të gatshëm jemi nëse ka nevojë", ka thënë Trump në Fox News duke folur për tensionet me Korenë Veriore për shkak të programit bërthamor të Phenianit, përcjell al jazeera.

Trump ka theksuar se Kina është shumë e rëndësishme dhe se kryetari Xi "ka fuqi të bëjë diçka shumë të rëndësishme kur bëhet fjalë për Korenë Veriore".

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme