Vuçiq e ka ditur se në Novi Pazar nuk do të pritej si Erdogani

Vuçiq e ka ditur se në Novi Pazar nuk do të pritej si Erdogani

11 October 2017 22:08

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se e ka ditur se në Novi Pazar nuk do të pritej si Recep Taip Erdogan porse ka shtuar se po punon dhe se do të punojë më të mirën që mundet në interes për të gjithë qytetarët e Serbisë pa marrë para sysh fenë ose kombin, transmeton Koha.net.

"E di se nuk do të përshëndetem as për gjysmë të Recep Taip Erdoganit, por kam mjaft kurajë që t’iu them se kam punuar dhe po punoj më të mirën që mundem në interes për të gjithë pa marrë para sysh fenë e kombin”, citon b92 të ketë thënë Vuçiq para qytetarëve të Novi Sadit ku kishte qëndruar bashkë me kryetarin e Turqisë Erdogan.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Ziza23/05/2018 08:58

O ishalla kthehen edhe ni here e na i hjekun hajnat se u bonen milionera tu vjedh e populli po hjek per buk. Ma mire ishum jan ner shkije

ali pashe tepelena12/10/2017 10:39

po e verte ky ka punu per bashkjetese edhe ne vitet e 90 ku bertiste ne "parlamentin serb" do ti vrajme 100 musliman per nje serb, por nje gje eshte e vertet nuk ka then se per cilet muslima mendon ata te sllavenizuarit e turqizuarit tpazrit apo te ata bosnjes

Shto koment

Të ngjashme