Vuçiq-Erdoganit: Ju e flisni perfekt gjuhën shqipe dhe serbe

Vuçiq-Erdoganit: Ju e flisni perfekt gjuhën shqipe dhe serbe

10 tetor 2017 20:08

Gjatë pritjes solemne të presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan në Beograd, kamerat kanë vërejtur edhe një bisedë jo formale të presidentit serb Aleksandar Vuçiq dhe atij Erdogan.

Mediat serbe shkruajnë se me këtë rast Vuçiq i është drejtuar Erdoganit me fjalët: “Ju e flisni në mënyrë perfekte gjuhën shqipe dhe serbe”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme