11 të lënduar nga incidenti në Londër Foto:Reuters

11 të lënduar nga incidenti në Londër

07 tetor 2017 19:02

11 persona janë trajtuar në Ambulanca pas incidentit që ndodhi pak orë më parë në Londër, ku një i dyshuar që tani është arrestuar nga policia, ka shtypur me veturë disa persona.

LEXO EDHE: Një shofer me veturë shtyp këmbësorët në Londër

Zëdhënësit nga spitalet kanë njoftuar se të trajtuarit kanë qenë të lënduar kryesisht në kokë dhe këmbë, shkruan Reuters, transmeton Koha.net.

Nëntë prej të lënduarve, vazhdojnë qëndrimin e tyre në spital për t’u trajtuar.

Kujtojmë se pak më parë policia në Londër ka thënë se ky nuk është akt terrorist.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme